Svatební dort roku 2014

V neděli 12.ledna se konala v hotelu InterContinental Prague soutěž Svatební dort roku 2014. Přinášíme Vám reportáž z této “sladké” akce.

Finále soutěže začalo v neděli dopoledne. Již po deváté hodině se na místě začali scházet nejen sami soutěžící, ale hlavně návštěvníci. Silnou skupinu tvořili rodinní příslušníci a přátelé soutěžících, ale také odborná a laická veřejnost.

Krátce po desáté hodině bylo finále zahájeno moderátorem společně s předsedou poroty Lukášem Skálou. Následoval start kategorie Svatební sada cupcakes. Všech pět finalistek mělo v sále připraveno pracovní stoly s pomůckami a upečenými dortíčky. Během dopoledne měly své výtvory dozdobit a připravit na prezentaci a ochutnávku.

V sále na stolech čekaly na návštěvníky výtvory z různých kategorií. Nejvíce barevná byla kategorie Svatební design dortu. Tato kategorie přímo vybízí cukráře ke kreativitě. Jak je vidět z fotek, jejich díla jsou opravdu krásná a nápaditá. Dorty jsou několikapatrové, barevně dozdobené, mnohé z nich doplněné květinami. Prostě krása na první pohled.

Nedílnou součástí každé svatby, ale hlavně nevěstinou ozdobou, je svatební kytice. V kategorii Modelace cukrových květin by si jistě vybrala květinu každá nevěsta, nebo se jimi alespoň inspirovala.

Další soutěžní kategorií byla Juniorská svatební sladkost. V této kategorii se posuzovala originalita, kreativita a celkový vzhled exponátu. Sladkosti jsou opravdu originální a zajímavé, ať se jedná o vzhled, kompozici či barvu.

Během celého dne se konaly také workshopy, rozhovory či autogramiáda. Nedílnou součástí akce byly také stánky. U nich si bylo možné zakoupit kuchařky, cukrářské náčiní a cukrovinky. Na dalších stáncích pak byly k dispozici návštěvníkům studené a teplé nápoje, které doplňovala nabídka sendvičů a sladkostí.

Průběžně byly ohodnoceny jednotlivé kategorie, porota ochutnala svatební dorty, cupcakes sady a byly odprezentovány juniorské svatební sladkosti.

Výsledky jednotlivých kategorií:

Svatební sada cupcakes1. místo: Jarmila Šantorová – Romantika (2. místo: Alena Hůlková – Labuť, 3. místo – Veronika Ertlová – Ach, ta růžová)

Svatební kytice1. místo: Jaroslava Šípková – Kytice s pivoňkou (2. místo: Jitka Krajdlová – Zámecká romance, 3. místo: Marie Kotová – Pivoňky)

Juniorská svatební sladkost – 1. místo: neuděleno, 2. místo: Klára Zábranská – Cesta života (3. místo: Kateřina Kopelentová – Černobílá romance, Veronika Římáková – Růžové snění)

Svatební design dortu1. místo: Radka Zábranská – Společnou cestou (2. místo: Lucie Velechovská – Extravagantní dort, 3. místo: Stáňa Mutlová – Zámecká paní)

Svatební dort roku 20141. místo: Maria Musilová – Bílý sen (2. místo: Monika Sisková – Svadobná romantika, 3. místo: Eliška Wagnerová – Dotek svatební romantika)

(zvýrazněná 1. či 2. místa jsou vyfoceny samostatně)

DSC00500DSC00502 DSC00510  DSC00508DSC00554 DSC00555 DSC00559 DSC00587 DSC00594 DSC00595 DSC00596 DSC00601 DSC00602 DSC00607 DSC00608 DSC00609

Obsah je převzat již zaniklého webu Kulturni-prehled.cz, který byl agregátor zpráv různých kulturních zdrojů.