Kulturní přehled

Naše tipy pro Váš volný čas

Reportáž The Young Stage

DSC01728Již potřetí se v Jazz Clubu Reduta konalo vystoupení mladých umělců v rámci akce “The Young Stage”.

Ve čtvrtek 27.února vystoupili studenti Konzervatoře Jaroslava Ježka v rámci kytarového koncertu “Napříč žánry” sólově a v komorním složení.

Program tvořily různé žánry od českých a světoznámých autorů, mezi které jistě patří Emilio Pujol, Andrew York, Eric Clapton, Jose de Aspiazu, Jorge Morel, Fernando Sor, ad.

I přes malou nervozitu, která byla trošku poznat při některých skladbách, se svých sólových vystoupení mladí umělci zhostili opravdu dobře. Při skladbě El Vito se posluchači přenesli do vzdáleného Španělska a zaposlouchali se do jižních rytmů této země. Při skladbě Sunday Morning Overcast si pak diváci mohli představit, jak při této krásné lyrické skladbě v klidu snídají o víkendu na zahradě. A při poslechu Etudy č. 6. op. 11 e-moll se všichni mohli přenést do období romantismu a vychutnat si hudbu z tohoto období.

Studenti zahráli i několik skladeb za doprovodu bicích. Při skladbě Signe se posluchači zaposlouchali do dnešní, moderní hudby. A při společné skladbě Dale Que Va se pak na závěr všichni mohli přenést do vzdálené Argentiny, aby se zaposlouchali do jihoamerických rytmů.

Vystoupení všech mladých umělců bylo hudebním zážitkem, na který posluchači jistě nezapomenou. Během vystoupení se díky hudbě mohli zaposlouchat nejen do současné hudby, ale také do hudby minulých staletí. Pozitivní je, že současná i historická hudba se navzájem nijak neruší, ale může vedle sebe existovat, nebo se dokonce i vzájemně prolínat.

DSC01734

DSC01739

DSC01740