21.10.2020

Kulturní přehled

Naše tipy pro Váš volný čas

V DEPU2015 je připravena výstava Trabantem kolem světa

Kromě dvou legendárních trabantů, z kterých ještě nestihlo opadat bláto z poslední expedice, uvidí návštěvníci také polského „malucha“, Jawu, Čezetu 175, kazašského pionýra nebo kyrgyzskou Yamahu. Všechna expediční vozidla patří týmu kolem Dana Přibáně, který prožil a natočil množství příběhů z cest po Hedvábné stezce, Afrikou, Jižní Amerikou nebo Austrálií.

K vidění budou také nejrůznější cestovatelské potřeby, bivaky a další na cestách potřebné vychytávky. Uvidíte zde poměrně obsáhlý filmový archiv a nespočetné množství fotografií.  Jak říká Dan Přibáň: „V době, kdy už byl svět zdokumentován, je těžké ho objevovat podobně, jako to dělali v 50. letech Hanzelka se Zikmundem.“ Z expedičních cest tak nevozí klasické suvenýry, ale spíše předměty, ke kterým se váží zajímavé příhody a jedinečné historky. Uvidíte tu například síť s krabem, která jim pomáhala, když trabant utopili v oceánu.

Připraven je i bohatý doprovodný program. Těšit se můžete na komentované prohlídky výstavy s Danem Přibáněm (16. března, 25. března, 12. dubna, 14. května a 28. května). Stejně tak jsou připraveny cestovatelské přednášky i promítání filmů.

Výstava je otevřena v DEPO2015 denně od 10. března do 28. května  2017 od pondělí do pátku 11 – 19 hodin, o víkendech 10 – 18 hodin.

Podrobné informace k doprovodnému programu najdete na http://www.depo2015.cz/program-depo-ag14/trabantem-kolem-sveta-a1557

 

Zdroj: DEPO2015