25.11.2020

Kulturní přehled

Naše tipy pro Váš volný čas

Zlín Film Festival zahájí víkend plný filmových premiér

Jubilejní 60. Zlín Film Festival proběhne ve Zlíně v náhradním termínu od 4. do 10. září. Pro diváky je připraveno  více než 300 filmů z 50 zemí světa a již ve svém úvodu nabídne divákům hned několik speciálních premiér, které uvedou do kin početné filmové delegace. K jednotlivým premiérám je připravený i zajímavý doprovodný program. Na návštěvníky festivalu tak čeká tzv. premiérový víkend, v rámci kterého se organizátoři rozhodli soustředit pozornost diváků právě na tyto filmy. Zahajovacím snímkem festivalu bude výpravná pohádka s hvězdným hereckým obsazením s názvem „Největší dar“, která se na festivalu představí divákům ve světové premiéře.  Při školní projekci ji uvidí první děti již v pátek 4. září v 10:00 hodin. Originální kostýmy z této pohádky si budou moci návštěvníci prohlédnout během netradiční módní přehlídky, kde se setkají také s hereckými představiteli.

V sobotu 5. září v podvečer pak bude na festivalu uvedený koprodukční snímek „Smečka“ z prostředí juniorského hokeje. Film reprezentuje Českou republiku v mezinárodní soutěži filmů pro mládež, a právě ve Zlíně, kde se snímek natáčel, bude k vidění vůbec poprvé.

Neděle 6. září potom nabídne divákům v 10.00 hodin premiéru koprodukčního slovensko-německého soutěžního filmu pro děti „Léto patří rebelům“ s českým hercem Pavlem Novým v hlavní dospělácké roli, který ve Zlíně odstartuje svou distribuční pouť po českých kinech. Ve slavnostní distribuční předpremiéře se představí v neděli v 10.45 také animovaný povídkový film pro nejmenší s názvem „Mlsné medvědí příběhy“. Jeho uvedení ve Zlíně bude podpořeno například filmovými workshopy či čtením Černíkových knížek v Domě České televize na náměstí Míru.

Na 60. Zlín Film Festivalu se představí v premiéře celkem 158 snímků z 50 zemí světa. Festivaloví diváci tak budou mít opět jedinečnou příležitost nahlédnout do dětského světa prostřednictvím filmů z Jižní Koreje, Mexika, Austrálie, Španělska, Brazílie, Norska a mnoha dalších.

Podrobné informace o těchto i dalších festivalových premiérách i doprovodném programu naleznete na www.zlinfest.cz

Zdroj: TZ ZFF