25.11.2020

Kulturní přehled

Naše tipy pro Váš volný čas

Pivní festivaly a slavnosti

Podzimní období nabízí pro zájemce mnoho akcí. Milovníci piva mohou využít z nabídek pivních festivalů a slavnost, kde mohou vychutnat a porovnat nabídky  produkce malých i větších pivovarů. Aktuální hygienická opatření se promítají v organizaci i vybavení areálů.

Festival malých pivovarů v Praze 6

Festivalu malých pivovarů, který se koná 5. září 2020 v místě Farmářských trhů na Kulaťáku. Účast potvrdily přes dvě desítky minipivovarů, mezi nimiž nechybí místní pivovary Bubeneč, Strahov, a další oblíbené jako Chříč, Cvikov, Říčanský pivovar, letenská Lajka apod. Festival se ponese v duchu neplastování. Pivo se bude čepovat do skla, vratných kelímků či recyklovatelného plastu. „Praha 6 si pro tuto příležitost připravila 100 originálních džbánků s logem výročí. Ty obdrží zdarma první stovka návštěvníků festivalu,“ upozorňuje návštěvníky místostarosta Jan Lacina. Po celý den bude festival provázet zajímavý hudební program. „Typické bavorské bílé klobásy a pšeničné pečivo z Bayreuthu přijede prodávat delegace radních z tohoto partnerského města Prahy 6 včetně nového starosty Thomase Ebersbergera,“ dodává místostarosta.

Pivní slavnosti v Hostivici

Sobotu 5. září 2020 se na Husově náměstí uskuteční Pivní festival, který nabídne produkci malých a středně velkých pivovarů z celé České republiky. V hudebním programu vystoupí  heavy-metalová kapela Ampér, Ondřej Havelka a jeho Melody Makers a FUNK CORPORATION včele s Tomášem Drahoňovským. Pivní slavnosti nebudou na náměstí osamocené. Doplní je  Městské a hasičské slavnosti. Vzhledem k aktuálním nezbytným hygienickým opatřením může na každé slavnosti dorazit tisícovka lidí. Husova náměstí se tak rozdělí na tři speciální prostory s vlastními vchody, které budou odděleny mobilními zábranami, aby bylo možné udržet přehled o počtu návštěvníků. Vstup je ZDARMA.

Pivo & Burger Festival v Praze 8

V neděli 13. září 2020 se od 11 hodin na Karlínském náměstí v Praze 8 uskuteční Pivo & Burger Festival. V ceně vstupného 70 Kč obdrží každý návštěvník degustační festivalovou sklenici. Pivo na festivalu se čepuje pouze do těchto sklenic.  Akce je pod záštitou starosty Ondřeje Grose.