Kulturní přehled

Naše tipy pro Váš volný čas

Slezskoostravský hrad znovu otevírá své brány

za 2 minuty přečteno

Pro zobrazení online verze klikněte zde.

Slezskoostravský hrad znovu otevírá své brány

Tisková zpráva 3.5.2021

Milí návštěvníci, je to tady. Jediný ostravský hrad otevírá své brány po dlouhých 6 měsících. Jak a co bude otevřeno, na co se můžete těšit a co pro vás chystáme?
 
V úterý 4. května otevíráme venkovní prostory hradu. Znovu zpřístupňujeme hradní nádvoří, amfiteátr a terasy. Nahlédnout budete moci do obřadní síně, erbovny, kaple, kovárny a velkého sálu. Zcela uzavřeny však zůstávají hradní věž s Muzeem Jantarové stezky a Hedvábné cesty, malý sál s galerií a sklepení hradního paláce.
 
Nadále jsou zakázány komentované prohlídky, proto si prozatím nebudete moci vyslechnout výklad našich průvodců. I z toho důvodu jsme pro vás připravili Průvodce do kapsy, kterého si můžete zdarma stáhnout z našich webových stránek případně jej na vyžádání dostanete na pokladně hradu.
 
Hrad bude otevřen v květnu denně mimo pondělí od 10:00 do 17:00, od června pak denně od 9:00 do 19:00. Ceník vstupného jsme vzhledem k situaci mírně poupravili: plné vstupné 60 Kč, zlevněné 40 Kč a rodinné 160 Kč. Více na webu v sekci pro návštěvníky.
 
Na hrad je umožněn vstup s vašimi psími mazlíčky. Z bezpečnostních důvodů je však nutné, aby měl pes náhubek a byl na vodítku. Venkovní prostory hradu jsou bezbariérové, obtížnější může být pohyb v prostoru horního nádvoří, kde je částečně štěrkový podklad.
 
Také bychom vás návštěvníky chtěli požádat, abyste dodržovali platná hygienická nařízení, tzn. nosili ochranu dýchacích cest, používali připravené dezinfekční prostředky a dodržovali rozestupy.
 
Děkujeme a těšíme se na vaši návštěvu!
 
Aktuální informace sledujte na www.sleszkoostravskyhrad.cz a na sociálních sítích facebook @slezskoostravskyhradinstagram @slezskoostravskyhrad.

foto: archiv Černá louka s.r.o. 

Kontakt
Černá louka s.r.o. 
Černá louka 3235, Moravská Ostrava 702 00

Mgr. Jana Jílková, manažer marketingu a produkce
Tel: +420 606 035 557
Email: [email protected]“ style=“color: rgb(0, 174, 231);“>[email protected]
Web: www.cerna-louka.cz

Toto obchodní sdělení je rozesíláno společností Černá louka s. r. o.
Proč jsem dostal tento e-mail? Tento e-mail byl odeslán na adresu [email protected]“ style=“color:#555555;text-decoration:underline;“>[email protected].
Pro odhlášení z odběru obchodních sdělení klikněte zde.

Stránka načtena za 1,05459 s | počet dotazů: 101 | paměť: 35165 KB. | 20.05.2022 - 15:14:44